Правила поведінки в закладі
Правила поведінки здобувача освіти в БДЮТ
Правила поведінки здобувача освіти в Будинку дитячої та юнацької творчості
Правила поведінки здобувачів освіти Будинку дитячої та юнацької творчості встановлюють норми поведінки дітей в закладі та на його прилеглій території.
Мета правил поведінки здобувачів освіти – створення в закладі нормативної робочої обстановки, що сприяє успішному навчанню кожного вихованця, вихованню поваги до особистості та її прав, розвитку культури поведінки і навичок спілкування.
І. Загальні правила поведінки
Вихованці повинні:
1) Приходити до Будинку дитячої та юнацької творчості за 10 хвилин до початку занять гуртка чи творчого об’єднання згідно розкладу.
2). Займати свої робочі місця, готувати всі необхідні матеріали до заняття:
– в хореографічних гуртках та творчих об’єднаннях повинні мати змінний одяг та взуття відповідно специфіки проведення занять;
–в інших гуртках та творчих об’єднаннях – зручний, охайний та чистий одяг та взуття.
– під час перерв у кабінетах гурткової роботи, коридорах Будинку дитячої та юнацької творчості дотримуватися правил техніки безпеки.
3). Берегти майно закладу, акуратно ставитись як до свого, так і до чужого майна, дотримуватися чистоти і порядку на території Будинку дитячої та юнацької творчості.
4). У разі пропуску занять вихованці або їх батьки (особи, які їх замінюють) повинні попередити педагогів про відсутність на занятті та вказати причини пропуску. Пропускати заняття без поважних причин не дозволяється.
5). Не повинні бігати по коридорах і шуміти. Батьки дітей дошкільного та молодшого шкільного віку зобов’язані стежити за поведінкою своїх дітей.
6). Поважно ставитися до роботи Будинку дитячої та юнацької творчості, підтримувати чистоту і порядок у навчальних кабінетах, коридорах, туалетах, а також на прилеглій території.
7). Виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших. Старші діти поступаються дорогою молодшим, хлопчики-дівчаткам.
Забороняється:
- приносити у Будинок дитячої та юнацької творчості та на його територію зброю, в тому числі ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; алкогольні напої, сигарети, наркотики, інші одурманюючі засоби, а також токсичні речовини і отрути;
- користуватися на заняттях гаджетами для розваг, ігор та сторонніх робіт;
- залишати під час заняття без дозволу педагогів своє робоче місце та йти з закладу;
- проявляти елементи булінгу, який є неприпустимою формою поведінки дітей у закладі та за його межами.
ІІ. Поведінка на занятті
1). Не заходити у навчальні кабінети та зали без дозволу педагогів.
2). Після того, як педагог відчинив двері кабінету, вихованці займають свої робочі місця і готують всі необхідні речі для майбутнього заняття.
3). Час занять має використовуватися дітьми тільки для навчальних цілей.
4). Якщо під час занять вихованцю необхідно вийти з кабінету, то він повинен встати і попросити дозволу педагога.
5). Не можна ходити без потреби по приміщенню без дозволу педагога, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших дітей від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються заняття.
6). Якщо вихованець хоче поставити запитання педагогу або відповісти на його запитання, він піднімає руку (якщо інша поведінка не обумовлена педагогом).
7). Вихованці мають право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми заняття.
8). Про закінчення заняття повідомляє педагог. Тільки коли він оголосить про закінчення заняття, дитина має право залишити кабінет.
9). Вихованці зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки під час занять та після їх закінчення.
ІІІ. Поведінка на перервах
Під час перерв вихованці повинні:
1). Навести чистоту і порядок на своєму робочому місці.
2). Вийти з кабінету.
3). Допомогти підготувати кабінет на прохання педагога до наступного заняття.
4). Під час перерви знаходитися на своєму поверсі.
5). Звернутися до свого керівника керівника, адміністрації закладу за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
6). Під час перерви вихованці можуть вільно пересуватися по закладу, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал тощо).
Вихованцям забороняється:
- бігати коридорами, східцями між поверхами, не знаходитися поблизу вікон і в інших місцях не пристосованих для відпочинку та ігор;
- самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.
- штовхати один одного, кидатися предметами, які небезпечні для життя і здоров’я, а також застосовувати фізичну силу.
- вживати нецензурні вирази і жести, заважати відпочивати іншим.
- залишати будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед дітей.
- проявляти елементи булінгу, який є неприпустимою формою поведінки дітей у закладі та за його межами.
IY. Прикінцеві положення
1). Вихованці не мають права під час перебування на території Будинку дитячої та юнацької творчості та при проведенні заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе і оточуючих.
2). Ці правила поведінки здобувачів освіти поширюються на території закладу і на всі заходи, що ним проводяться.
3). З правилами поведінки здобувачів освіти педагоги знайомлять всіх дітей та батьків.